Evanescence Serbia
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Evanescence Serbia

Evanescence Serbia Forum
 
PrijemTražiLatest imagesRegistruj sePristupi

 

 Spin Magazine: Amy Lee o novom albumu Evanescence-a

Ići dole 
2 posters
AutorPoruka
Rock Princess
Admin
Rock Princess


Broj poruka : 99
Datum upisa : 21.12.2009
Godina : 29
Lokacija : The Dark Side Of The Sun

Spin Magazine:  Amy Lee o novom albumu Evanescence-a Empty
PočaljiNaslov: Spin Magazine: Amy Lee o novom albumu Evanescence-a   Spin Magazine:  Amy Lee o novom albumu Evanescence-a Icon_minitimePon Jun 21, 2010 6:07 pm

Izvor: SPIN magazine
Prevod: Rock Princess @ ES


Ekskluzivno: Amy Lee o novom albumu Evanescence-a

Spin Magazine:  Amy Lee o novom albumu Evanescence-a 100303-amy-lee

Pevačica Evanescence-a Amy Lee je prebolela sva sranja.

'Puno sranja je vezano za to ime ovog benda, što se mene tiče.' kaže Lee za
SPIN.com, 'ali, spremna sam da pređem preko toga. Shvatila sam da je Evanescence ono što sam i ja.'

Ne zafrkava nas ona što se sranja tiče. Od kada su osvojili Grammy 2003. godine, i od kada je njihov više puta platinasti album Fallen osvojio Little Rock u Arkanzasu, a zatim i ceo svet, grupa je pretrpela mnoge svađe i promene u sastavu, počev od odlaska jednog od osnivača ovog benda, Bena Moody-a.

Nakon veoma javne svađe 2006. godine, poslednja dva originalna člana -- gitarista John Le Compt i bubnjar Rocky Gray -- otišli su ili su bili izbačeni iz benda, i ubrzo se pridružili Moody-ju u osnivanju benda We Are The Fallen, gde je bivši finalista American Idol-a bio pevač.

Evanescence je takođe nastavio. Ovaj goth-rock bend će ovog septembra osloboditi svoj prvi album od 2006. godine, i to sa novim sastavom - i novim zvukom.

Lee, gitarista Terry Balsamo, basista Tim McCord, bubnjar Will Hunt, i najnoviji član benda, producent, tekstopisac i menadžer zvuka, Will 'Naučnik' Hunt (tako je -- bend ima dva člana koji se zovu Will Hunt), snimaju novi album u studiu u New York-u sa producentom Steve-om Lillywhite-om (sarađivao sa U2 i Rolling Stones). I menjaju Evanescence-ov karakterističan težak, goth-rock zvuk u electro-pop, inspirisani Lee-inim omiljenim bendovima: Massive Attack-om, Bjork i Portsihead-om.

'Album ima zvukove koji su zamagljeni, promenjeni, okrenuti,' kaže Lee. 'Puno se zanimljivih stvari dešava.'

Dalje - ona za SPIN.com više priča o albumu, svojim bivšim kolegama i svom omiljenom hobiju - o slikanju.

Kako to da si dobila još jednog momka koji se zove Will Hunt u svom bendu? To je baš čudno.
Pa, novi Will Hunt je doprineo povratku Evanescence-a. Njega sam upoznala -- zovem ga Will 'Naučnik' Hunt, jer stvara dosta ritmova i dosta programira -- kada sam snimala pesmu 'Sally's Song' za Nightmare Revisited.

Evanescence se bio stišao na jedno dve godine. Zašto se tek sada vraćate?

Dugo nisam znala želim. Stvarno volim da stvaram muziku za film, i na to sam bila skoncentrisana. Radeći to, opekla sam se nekoliko puta, a zatim sam počela da pišem više pesama. Super sam se provela simajući 'Sally's Song' sa Willom 'Naučnikom' Hunt-om -- bilo je baš cool, opuštajući i kreativno. Pa smo pomislil 'Zašto jednostavno ne pokušusamo da u stvari i napišemo neku pesmu?' On ima studio u Forth Worthu-u u Teksasu; tamo smo proveli ukupno dva dana pišući, a nova pesma je na kraju ispala skroz drugačija -- bila je mračna i inspirativna. To je bio moudžou koji nisam spoznavalala dugo, duugo. Tako da smo celu prošlu godinu proveli pišući, i čini mi se da sam negde na polovini rekla: 'Znaš, mislim da mi u stvari pišemo Evanescence album'.

Reci nam nešto više o toj vašoj prvoj pesmi.
'Hi-Lo'. Totalno je u electro-pop fazonu, nema pravih instrumenata. Pomalo zvuči kao Portishead / Massive Attack, mada se u tekstu radi o nastavljanju na veoma miran način. Od prilike je u stilu 'Hey, prešla sam preko svega što se desilo među nama, i nisam ljuta na tebe.'

Da li će fanovi Evanescence-ovog teškog zvuka biti iznenađeni?

Pa, definitivno je još uvek težak. Kao i The Open Door, nove pesme su šarene što se zvukova tiče. Ali ovaj album nudi još više. Na momente je skroz hevi (težak), i, opet - na momente je skroz skrušen.

Da li ste ceo album napisali zajedno?
Veći deo, da. On (Will 'Naučnik' Hunt) je definitivno moja velika inspiracija i saradnik. Neke pesme sam napisala sama,a neke i sa Terry-jem i Timom. Imam studio u kući, i dosta sam radila u njemu. Recimo, Will i ja bismo sami napisali neke pesme, a zatim to poslali jedno drugom e-mail-om, zajedno sa nekim idejama, otprilike kao metodom pošte. Tekstovi pesama i zvuk su inpirisani našim zajedničkim omiljenim umetnicima - Bjork, Nine Inch Nails-om i muzikom sa dosta programiranja i zvucima većim od života.

Kako ste se spojili sa producentom Steve-om Lillywhite-om?

Odlučili smo da bi bilo bolje da ubacimo još jedan mozak, još jednu perspektivu u operaciju, pošto smo se dugo zadovoljavali sa demo snimcima. Steve je samo nazvao moju izdavačku kuću i rekao 'Hey, šta rade Amy Lee i Evanescence? Baš bih voleo da radim sa njom'. Pomislila sam kako je to veoma interesantno. Iskreno, ne bih ni pomislila na njega da nas nije zvao. Zatim smo otišli na ručak i pokazala sam mu neke pesme. Stvarnos u mu se svidele i hteo je da učestvuje!

Baš je zanimljivo što je hteo da radi sa vama, s obzirom na to da je radio sa U2 i The Rolling Stones-ima.
Istina. A ovaj album uopšte neće zvučati kao ti bendovi, sigurna sam. Više je elektronski podešen, nego što se koriste pravi instrumenti. Naša ideja je da uzmemo sintetičke i atmosferske zvuke i pomutimo liniju između veštačkog i pravog zvuka.

Da li je zvuk novog proizvod slušanja neke nove muzike?
Mislim da jeste. Baš cool stvari se sada dešavaju u mizici. Ima bendova koji zvuče kao da su iz nekog drugog vremena -- kao da smo se vratili u 80-te sa novijim instrumentima. Baš mi se sviđa. Dosta slušam La Roux u poslednje vreme.

Da li tekstovi imaju neko posebno značenje?
Pisala sam o stvarima koje sam kroz vreme doživela. Postoje trenuci tipa 'Hey, prešla sam preko toga, i super mi je' ali i sarkastični trenuci tipa 'Hey, nije sve baš tako zeznuto.' Ali u nekim delovima postaje baš, baš, baš duboko.
Zato je i bilo teško izabrati ime albuma. Mada, što se tekstova tiče, oni su stvarniji prikaz mene same. Rekla sam neke stvari koje sam se pre plašila da kažem. Samouverenija sam, i više prijam sama sebi.

Kada smo poslednji put razgovarali, 2008. godine, spremala si solo album. Da li će biti nešto od toga?
Tada sam bila u totalno drugačijoj kreativnoj atmosferi, to je bilo pre upoznavanja Will-a 'Naučnika'. Napisala sam nekoliko dobrih pesama, ali u totalno drugom pravcu. Nijedna od tih pesama se neće naći na novom albumu.

Pored muzike, čime se Amy Lee bavi u svoje slobono vreme?
Volim da slikam. Već godinu i po dana radim na jednoj slici. Na njoj je dosta sićušnih stvorenja iz mora.Stalno se vraćam slikanju, ali postala je sporedno. Slikanje je jedna od stvari kojim se služim kada želim da ispraznim mozak. Takođe sviram harfu. Kada se Evanescence raspustio, sebi sam kupila jednu veliku koncertnu harfu; zatim sam krenula da uzimam časove harfe, kao da sam ponovo u srednjoj školi, i to je bilo baš, baš zabavno. Opet sam se osećala kao učenica. Definitivno ću je upotrebiti na ovom albumu.

Šta misliš o We Are The Fallen?

Ništa. Oni nisu povezani ni sa mnom, ni sa Evanescence-om.

Da li bi bilo okej reći da nisi razgovarala ni sa Benom, ni sa Johnom, ni sa Rocky-jem?

O, da, bilo bi skroz okej reći to.

Izgleda nam kao da si prebolela sve to i kao da si skroz osvežena.
Definitivno jesam. Sad sam u skroz novom svetu. Okej sam sama sa sobom, i ne treba mi ničije odobravanje.
Nazad na vrh Ići dole
https://evanescenceserbia.serbianforum.info
~*~ Sectumsempra ~*~

~*~ Sectumsempra ~*~


Broj poruka : 83
Datum upisa : 21.06.2010
Lokacija : Hogwarts school of witchcraft and wizardry. <3

Spin Magazine:  Amy Lee o novom albumu Evanescence-a Empty
PočaljiNaslov: Re: Spin Magazine: Amy Lee o novom albumu Evanescence-a   Spin Magazine:  Amy Lee o novom albumu Evanescence-a Icon_minitimeUto Jun 22, 2010 2:24 pm

Citat :
Spin Magazine:  Amy Lee o novom albumu Evanescence-a 100303-amy-lee


Prelepa. Spin Magazine:  Amy Lee o novom albumu Evanescence-a 90816


Citat :
Totalno je u electro-pop fazonu, nema pravih instrumenata.


Kakva li će to pesma biti... umm


Citat :
Pored muzike, čime se Amy Lee bavi u svoje slobono vreme?
Volim da slikam. Već godinu i po dana radim na jednoj slici. Na njoj je dosta sićušnih stvorenja iz mora.Stalno se vraćam slikanju, ali postala je sporedno. Slikanje je jedna od stvari kojim se služim kada želim da ispraznim mozak. Takođe sviram harfu. Kada se Evanescence raspustio, sebi sam kupila jednu veliku koncertnu harfu; zatim sam krenula da uzimam časove harfe, kao da sam ponovo u srednjoj školi, i to je bilo baš, baš zabavno. Opet sam se osećala kao učenica. Definitivno ću je upotrebiti na ovom albumu.


Amy Lee, obožavam te. Spin Magazine:  Amy Lee o novom albumu Evanescence-a 711452 Obožavam crtanje i slikanje (i sama se bavim crtanjem kao hobijem), a harfa mi je jedan od omiljenih instrumenata. Spin Magazine:  Amy Lee o novom albumu Evanescence-a 90816


Citat :
Izgleda nam kao da si prebolela sve to i kao da si skroz osvežena.
Definitivno jesam. Sad sam u skroz novom svetu. Okej sam sama sa sobom, i ne treba mi ničije odobravanje.


Samo napred, Amy, imaš moju podršku.
Nazad na vrh Ići dole
 
Spin Magazine: Amy Lee o novom albumu Evanescence-a
Nazad na vrh 
Strana 1 od 1

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Evanescence Serbia :: Evanescence :: Informacije-
Skoči na: